Lektor a jeho myšlenka...
...aneb jak vznikl Malý Kreativec

Proč zrovna Malý kreativec??

Jelikož jsem človíček tvořivý, který ani maaaalinkou chviličku v klidu neposedí a to ani přesto, že by si měl užívat rodičovskou dovolenou... rozhodla jsem se, že se i nadále budu naplno věnovat dětem a jejich potenciálu prostřednictvím mého projektu "Malý kreativec", .

Možná si někteří budete říkat, proč jsem si vybrala zrovna prostředí Kavárny u školky? Odpověď je jednoduchá.. Toto místo mě zaujalo nejen díky své strategické poloze (nachází se poblíž základních a mateřských škol, tedy je obklopeno ze všech stran cílovou skupinou, tedy dětmi), ale také díky přístupu, který Kavárna zaujímá k umělecké, vzdělávací a kulturní oblasti. Můj záměr a záměr kavárny se tedy střetává v jednom jasném bodě, a to v rozvinutí potenciálu dětí a realizaci zajímavých kulturně-umělecko-vzdělávacích aktivit, které mám v plánu po letech střádání nápadů realizovat.

Chtěli byste, aby Vaše děti trávily čas co nejsmysluplněji? Rády kreslí, malují, věnují se literatuře či něco vytvářejí? Líbilo by se Vám, kdyby se v tom "svém" ještě více našly?? Tak neváhejte a přihlaste své dítko do některých z aktivit. Umělecké kurzy se od kroužků odlišují v tom, že lektor s každým dítětem pracuje individuálně, stává se jeho koučem za nalezením a uchopěním vlastního stylu. Děti se mohou stát součástí týmu Kreativců a pracovat na zajímavých projektech. Naší snahou je děti vybavit do života také soft skills. Kurz tedy kromě obsahové náplně má za cíl pracovat s kreativitou dítěte, jeho schopností se rozhodovat, strategickým myšlením, kooperací, samostatností...Děti tak mohou pracovat na seberozvoji, profilaci svého budoucího profesního směru.

Neustále se vymýšlejí zajímavé projekty a nabídka kurzů, workshopů či jiných aktivit se bude postupně doplňovat. Uvítáme jakékoliv náměty na doplnění dalších aktivit.

Aktivity jsou součástí projektu www.muchlinka.cz.


Kdo jsem? Čemu se věnuji?

Jmenuji se Petra Nytrová Gallová a pocházím z Frýdku-Místku. Výtvarné umění je pro mě tím nejlepším způsobem relaxace. Jelikož jsem
k němu měla vždy blízko, ale také i k psychologii, rozhodla jsem se pro studium sociální práce na Ostravské univerzitě a poté výtvarného oboru na Lidové konzervatoři v Ostravě. Toto spojení oborů nebylo náhodné, jelikož umění vnímám jako poselství, kterému naslouchám na své cestě v sebepoznání a poznávání ostatních lidí.

V květnu 2013 jsem založila ART BY HEART, kolektiv výtvarníků a literátů, který zaznamenal dvě úspěšné vernisáže.

Při své tvorbě využívám specifickou hudbu, která mě vždy správně naladí na proces tvoření. Při tónech klavíru či piána se mi nejlépe kreslí či malují portréty. Tyto tóny na mě působí jako hudba duše a lépe se tak dokáži vcítit do lidí, jež ztvárňuji.

Ambientní či relaxační hudba pro mě vytváří prostředí pro vyjádření nejniternějších pocitů, které po přenesení na plátno dostávají abstraktní podobu.

Věnuji se kresbě a malbě obrazů na zakázky (portréty, karikatury, akty, zátiší, zvířata, krajiny, abstrakce, akty, fantasy motivy atd.). Mezi techniky, které používám, patří kresba tužkou, uhlem, rudkou, suchým pastelem, pastelkami, malba akvarelovými pastelkami, temperami, tuší, akvarelovými barvami a akrylem.

Zrealizovala jsem řadu kurzů kresby a malby pro děti, dospělé, seniory či kurzů relaxačních technik. Ilustrovala jsem knihy "Průvodce Beskyd" od Pavla Grygy, "Bruzovské příběhy" od Leoše Kašpera. Věnuji se také vlastní literární tvorbě (citáty, poezie). V rámci Literárního klubu Petra Bezruče vznikly almanachy "Koláž mých pocitů" a "O lásce, životě a umění", které jsem si i sama ilustrovala. Věnuji se charitativním aktivitám. Od roku 2008 jsem zrealizovala řadu úspěšných autorských či kolektivních vernisáží.

Vernisáže, výstavy


03/08-03/09 "Světoví hudebníci" v hudebním klubu Templ na Stodolní (Ostrava)

04/09-08/09 "Světoví hudebníci" v hudebním klubu Stoun (Frýdek-Místek)

09/08-03/09 "Velikáni psychologie a sociologie" ve Voliéře na FF OU (Ostrava)

08/09-09/09 "Velikáni psychologie a sociologie" v Klubu a galerii u Černého kocoura (Frýdek-Místek)

09/09-08/10 "Hollywoodské kvězdy" v restauraci El Paso (Frýdek-Místek)

11/09-01/10 "České hvězdy filmového plátna" v kavárně Koloseum (Frýdek-Místek)

07/10-12/10 "Letní zahrada" v kavárně Koloseum (Frýdek-Místek)

01/11-04/11 "Kočkovité šelmy" v kavárně Koloseum (Frýdek-Místek)

09/11-11/11 "Tajemství lesa" v kavárně Koloseum (Frýdek-Místek)

13/05/12 "Bruzovice" v areálu Mateřské a Základní školy (Bruzovice)

07/12-10/12 "Bruzovice" v kavárně Koloseum (Frýdek-Místek)

22/09/12 "Hra barev" v hudebním klubu Wats (Holešov)

01/03-03/03/13 "Najdi zvíře" v Nové scéně Vlast (Frýdek-Místek)

28/03/13 "Ženy-výstava maleb a šperků" v Prestige clubu (Frýdek-Místek)

04/07-04/09 2013 kolektivní vernisáž "Náš vesmír" v Nové scéně Vlast (Frýdek-Místek)

19/07-19/09 2013 kolektivní vernisáž "Jazz v barvách" v Jazz klubu Stolárna (Frýdek-Místek)

26/10/13 "Benátské masky" v Lara-caffé bar, restaurace, pizzerie (Frýdek-Místek)

15/11/13 "Benátské masky" v Gongu, business center Ostrava

Od 7/03/16 expozice aktů v Museum of love (Praha)

28/10/16-30/11/16 "Ochutnávka z mé tvorby" v Galerii Lara, Beskydské rehabilitační centrum (Čeladná)

05/17-04/18 "Ochutnávka z mé tvorby" v Anton Doboš Gastronomie, gastronomie
a restaurace v DK Města Ostravy